Засідання «круглого столу» за підсумками аналізу навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти

29.11.2016

24 листопада 2016 року у Міністерстві освіти і науки Україні відбулося засідання «круглого столу» за підсумками аналізу змісту програм розвитку, навчання, виховання дітей раннього і дошкільного віку та навчально-методичної літератури з питань дошкільної освіти, що мають гриф МОН.

krugl-stil-mon

У засіданні взяли участь Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН, Ніна Омельяненко, Голова Правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», Тетяна Носачова, завідувач сектору розвитку навичок спілкування і взаємодії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Галина Плиса, завідувач відділу державної стандартизації Книжкової палати України, Тамара Піроженко, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор, Ольга Рейпольська, завідувач лабораторії дошкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент, а також представники видавництв «Ґенеза», «Мандрівець», «МЦФЕР», «Оріон», «Ранок», «Слово», та ін.

Тамара Панасюк підвела підсумки роботи навчально-методичної комісії з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради МОН щодо вивчення навчальних видань, які отримали грифи у 2012-2016рр. Вона зазначила, що зміст навчальної літератури, рекомендованої комісією для використання в дошкільних навчальних закладах за цей період, у цілому відповідає сучасним вимогам щодо змісту та якості навчальних видань, ознайомила присутніх із висновками та пропозиціями комісії, висловила подяку співробітникам ІМЗО та експертам за ретельну ефективну роботу.

Тамара Піроженко розповіла про висновки психологічної експертизи навчально-методичної літератури, рекомендованої для дошкільних навчальних закладів України, та запропонувала видавництвам у різних формах знайомити педагогів із новинками грифованої літератури.

Тетяна Носачова нагадала присутнім про необхідність дотримання вимог нормативних документів, врахування вікових особливостей розвитку, можливостей та інтересів дітей при розробленні, підготовці до друку різних видів навчальних видань із дошкільної освіти.

Учасники засідання підтримали пропозицію Ніни Омельяненко щодо ознайомлення педагогів і батьківської громади з новинками друкованої продукції, рекомендованої для використання у дошкільних навчальних закладах, через сайти МОН України та Інституту модернізації змісту освіти.