ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО: НОВИЙ СУСПІЛЬНИЙ ДОГОВІР У СФЕРІ ОСВІТИ

20.01.2022

ЮНЕСКО оприлюднила доповідь Міжнародної комісії з перспектив освіти «Спільне переосмислення наших перспектив: нова соціальна угода в інтересах освіти».

У документі акцентована увага на тому, яку роль може відігравати освіта у формуванні сучасного світу та спільного майбутнього у період до 2050 року й на більш віддалену перспективу. Представлені в ньому пропозиції були підготовлені за підсумками дворічного процесу взаємодії та спільної праці на глобальному рівні, котрий показав, що велика кількість людей – дітей, молоді та дорослих – прекрасно розуміють, що ми усі пов’язані один з одним на нашій спільній планеті і що необхідно діяти разом.

У доповіді наводиться багато прикладів внеску окремих особистостей у найрізноманітніших сферах, починаючи з переосмислення навчальних просторів і закінчуючи деколонізацією освітніх програм й врахуванням важливості соціального та емоційного навчання. Висвітлюється зростаюча стурбованість у зв’язку зі зміною клімату, а також такими кризами, як COVID-19, неправдиві новини та цифровий розрив.

 

Докладніше