Порушення прав щодо виплати заробітної плати працівникам закладів освіти

02.11.2022

Освітній омбудсмен звертається до органів влади усіх рівнів – усунути порушення прав щодо виплати заробітної плати працівникам закладів освіти.

 

З початку повномасштабної війни Служба освітнього омбудсмена отримує багато звернень від працівників закладів освіти щодо проблем із виплатою заробітної плати, а також щодо примусових відпусток за власний рахунок, тимчасове призупинення трудового договору, відмови виплачувати допомоги на оздоровлення тощо. Органи влади на місцях аргументують такі свої дії нестачею коштів для виплати заробітної плати або економією коштів місцевих бюджетів. 

 Ознайомитися з інтерактивною візуалізацією звернень щодо невиплати заробітної плати та примусу педагогічних працівників до відпусток за власний рахунок в розрізі регіонів України можна на мапі за посиланням.

Але ця візуалізація не для посилення та продовження тиску на працівників, а для усунення цих порушень. Бо, спілкуючись із представниками органів місцевого самоврядування, я неодноразово отримував запитання та навіть вимогу – повідомити прізвища тих, хто поскаржився освітньому омбудсмену. 

Докладніше 

https://eo.gov.ua/osvitniy-ombudsmen-zvertaietsia-do-orhaniv-vlady-usikh-rivniv-usunuty-porushennia-prav-shchodo-vyplaty-zarobitnoi-platy-pratsivnykam-zakladiv-osvity/2022/06/20/