2015 рік — співпраця з LEGO Foundation

10.11.2016

Протягом січня — Обговорення проекту положення про соціально-педагогічний патронат у новій редакції.

20 січня — Інтерактивна лекція з питань діловодства з освітянами Дарницького району м. Києва (лектор: Ніна Омельяненко); інформування про діяльність Асоціації.

20 січня — експертиза актів щодо внесення змін до законодавства України з питань освіти.

21 січня – участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у засіданні робочої групи, організованої МОН України, з питань розроблення критеріїв розвитку дитини дошкільного віку.

22 січня — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у засіданні круглого столу, організованої ДІНЗ, з питань обговорення Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 року.

22 січня — спільне засідання з обговорення плану співпраці з питань розвитку дошкільної освіти: правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» та Інститут спеціальної педагогіки НАПН України.

22 січня — укладено угоду про спільну діяльність Асоціації з Інститутом спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

27 січня — звернення Асоціації (лист від 27.01.2015 №14 )до облдержадміністрацій з питання недопущення скорочення методистів дошкільної освіти в районних/міських методкабінетах.

Протягом січня — підготовка до засідання Координаційної ради Асоціації; робочі зустрічі з представниками Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м. Києва стосовно доопрацювання порядку електронної реєстрації до дошкільних навчальних закладів.

У січні — створено новий місцевий осередок у м. Артемівськ.

09 лютого — звернення до МОН України щодо можливого скорочення посади інструктора з фізкультури (лист Асоціації від 09.02.2015 № 19).

10 лютого — засідання Координаційної ради Асоціації, м. Київ.

10 лютого  — зустріч голів місцевих осередків Асоціації з представниками Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти; обговорення перспектив розвитку дошкільної освіти; семінар з ведення документації з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності; презентація досвіду роботи дошкільного навчального закладу «Ялинка» Броварської міської ради щодо впровадження у практику роботи дошкільних навчальних закладів ідей В. О. Сухомлинського за допомогою засобів сучасних комп’ютерних технологій; ознайомлення зі змінами у законодавстві; відвідання дошкільних навчальних закладів Дарницького району м. Києва.

16 лютого — направлено лист комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» (лист Асоціації від 16.02.2015 № 20).

18 лютого — створено новий місцевий осередок у Васильківському районі Запорізької області.

19 лютого — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко в нараді, організованої МОН України, щодо підготовки кадрів для роботи в дошкільних навчальних закладах.

25 лютого — зустріч голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко з освітянами Гусятинського та Теребовлянського районів Тернопільської області.

Протягом лютого — моніторинг конкурсів, грантів, доведення інформації до членів Асоціації; обговорення проекту наказу МОН України щодо гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах.

05-15 березня — розроблення анкет та проведення анкетування членів Асоціації щодо трансформації державного нагляду (контролю) у сфері освіти.

18 березня — укладено Договір про співпрацю з Інститутом обдарованої дитини НАПН України щодо об’єднання спільних зусиль у сфері науки та освіти.

19 березня — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко в роботі робочої групи з розроблення проекту Концепції трансформації державного нагляду (контролю) у сфері освіти.

26 березня — громадське обговорення проекту Концепції трансформації державного нагляду (контролю) у сфері освіти.

09-10 квітня — участь членів Асоціації у IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми діагностики та проектування розвитку обдарованості дошкільників» на базі Інституту обдарованої дитини НАПН України. Виступ голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко на пленарному засіданні.

15 квітня — надіслано лист до Міністерства фінансів України щодо порядку визначення розмежування видатків на фінансування навчально-виховних комплексів (лист Асоціації від 15.04.2015 № 27).

15 квітня — проаналізовано нормативні акти назв дошкільних навчальних закладів (груп) санаторного типу, діагнозів дітей, зокрема, «латентна туберкульозна інфекція», «малі та затухаючі форми  туберкульозу», «ранні прояви туберкульозної інфекції» тощо та направлено лист до МОН України щодо узгодження у нормативних документах назв (лист Асоціації від 15.04.2015 № 28).

17 квітня — надіслано лист Міністерству охорони здоров’я України щодо прискорення роботи з внесення змін до Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей», затверджених наказом МОЗ України від 01.08.2013 № 678, який набрав чинності 10 жовтня 2014 року (лист Асоціації від 17.04.2015 № 29).

17 квітня  — надіслано повторно лист Міністерству охорони здоров’я України стосовно норм заміни продуктів харчування за енергоцінністю (лист Асоціації від 17.04.2015 № 30).

23 квітня — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко у Всеукраїнській нараді з питань розвитку та якості дошкільної освіти, організованій МОН України. Виступ на нараді стосовно фінансування дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів. За рахунок коштів Асоціації організовано обіди для членів Асоціації, які приймали участь в нараді.

24-26 квітня — члени Асоціації взяли участь у конференції у Львові «Рівний доступ до освіти дітей дошкільного віку у сільській місцевості», яку організувала  БО «Центр освітніх ініціатив».

07 травня відбувся семінар-нарада «Аналіз, планування, контроль як функція діяльності керівника дошкільного навчального закладу» на базі ясла-садка №15 у м. Суми. У межах семінару члени Асоціації обговорили ефективність управлінської діяльності керівника, педагогічний аналіз в системі управління ДНЗ та інші актуальні питання. Голова Асоціації Ніна Омельяненко ділилась своїми думками з приводу нормативно-правового забезпечення управлінської діяльності керівника ДНЗ, а також презентувала діяльність Асоціації.

20 травня — члени Асоціації прийняли участі у Парламентських слуханнях на тему: «Про підготовку проекту нової редакції Закону України «Про освіту»: концептуальні засади». Виступ щодо пропозицій Асоціації з питань дошкільної освіти.

25 травня-5 червня — ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» спільно з МОН України ініціювала до Міжнародного дня захисту дітей  проведення Всеукраїнської акції  «Чужих дітей не буває». Мета Акції — привернення уваги суспільства на необхідність дотримання прав кожної дитини, як однієї з головних засад формування гармонійної особистості, до питань розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку різних категорій, незалежно від місця їх перебування чи місця отримання дошкільної освіти; нагадування про захист прав дітей на життя, освіту, відпочинок, дозвілля та захист від насилля і експлуатації; підняття престижу професій працівників дошкільних навчальних закладів.

25 травня — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко в робочій нараді в МОН України стосовно постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про дошкільний навчальний заклад».

Протягом травня — підготовка до Звітно-виборчої Конференції Асоціації, організація участі членів Асоціації у Літній школі.

29 травня 2015 — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко в нараді, організованої МОН України, щодо узгодження окремих питань комплектування закладів компенсуючого типу та внесення відповідних змін до нормативних документів.

03 червня — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко у засіданні Громадської ради при Державній інспекції навчальних закладів.

08-12 червня — Літня школа для дорослих: участь членів Асоіації, оформлення документів за проживання та харчування, листів-викликів тощо.

Загальна тема «Формування основ здорового способу життя суб’єктів освітнього простору ДНЗ: проблеми та шляхи вирішення».

06-12 липня — VІ Міжнародний психолого-педагогічний Фестиваль «ПЕРСПЕКТИВА»: участь членів Асоціації, оформлення документів за проживання та харчування, листів-викликів тощо.

09 липня — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко у конференції з питань освіти у рамках проведення VІ Міжнародного психолого-педагогічного Фестивалю «ПЕРСПЕКТИВА».

10 липня — презентація діяльності Асоціації на VІ Міжнародному психолого-педагогічному Фестивалі «ПЕРСПЕКТИВА»; проведення лекції з питань нормативно-правового забезпечення діяльності дошкільних навчальних закладів (лектор: Ніна Омельяненко); майстер-класу «Ранній вік: від А до Я» (лектор: Тетяна Гурковська).

Протягом липня замовлення членських квитків для членів Асоціації; укладення угоди про співпрацю з Національною службою посередництва і примирення в місті Києві та Київській області.

03 серпняучасть голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко у засіданні робочої групи щодо організації Дня дошкілля.

25 серпня — участь голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніни Омельяненко у секційному засіданні завідувачів ДНЗ у Білій Церкві, презентація діяльності Асоціації.

28 серпня — направлено лист № 65 від 28.08.2015 до МОН щодо пропозицій Асоціації до законопроекту «Про освіту».

Протягом серпня — надіслано членські квитки для діючих членів Асоціації.

Протягом серпня — проведено Звітно-виборчу Конференцію Асоціації в он-лайн режимі.

07 вересня — оприлюднення результатів Звітно-виборчої Конференції на блозі Асоціації.

08 вересня — відбулась зустріч фахівців Міністерства освіти і науки з представниками LEGO Foundation, у якій взяла участь голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко. Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо результатів впровадження програми ЛЕГО-конструювання в дошкільних навчальних закладах України протягом 5 років; питання подальшого розширення мережі дошкільних навчальних закладів, залучених до проекту та впровадження ЛЕГО-конструювання в початковій школі.

25 вересня — в Київському палаці дітей та юнацтва відбулося святкування Всеукраїнського дня дошкілля, у якому взяли участь члени Асоціації.

30 вересня — Відбулось розширене засідання колегії, Науково-експертної та Громадської рад Державної інспекції навчальних закладів України, у якому взяла участь голова Асоціації Ніна Омельяненко. Учасниками засідання було обговорено низку питань щодо удосконалення роботи з планування та проведення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів надання освітніх послуг, внесення в установленому порядку обґрунтованих пропозицій щодо поліпшення стану функціонування системи освіти, в тому числі шляхом відповідних змін у законодавстві.

02 жовтня — участь голови правління Ніни Омельяненко у круглому столі на тему: «Органічне харчування дітей: як зробити його реальним?», метою якого є обговорення сучасного стану харчування дітей дошкільного віку в Україні та напрацювання рекомендацій для подальшого впровадження органічного харчування у закладах освіти.

07 жовтня — у Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл  з питань забезпечення якості дошкільної освіти, у якому взяла участь голова правління Асоціації Ніна Омельяненко.

29 жовтня — 01 листопада — участь членів Асоціації у Міжнародному психолого-педагогічний фестиваль «ПЕРСПЕКТИВА» у Херсоні, виступ голови місцевого осередку Асоціації у м. Києві Тамари Ільченко на фестивалі.

13 листопада — направлено листи від Асоціації до Міністерства фінансів України, Міністерства освіти і науки України та Кабінету Міністрів України щодо порядку фінансування ДНЗ.

24 листопада — створено новий місцевий осередок Асоціації у Львівській області на чолі з Непийводою Ю. О.

30 листопада — засідання Громадської ради при ДІНЗ України, у якому взяла участь заступник голови правління Лугова Марина.

15 грудня — направлено лист від Асоціації 15.12.2015 № 77 пропозиції до проекту рекомендацій парламентських слухань на тему «Правове забезпечення реформи освіти в Україні» до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України.

15 грудня — голова правління Ніна Омельяненко взяла участь у нараді у Вінниці для працівників ДНЗ з питань розвитку дошкільної освіти у 2016 році, зустрілась з членами Асоціації, презентувала підсумки роботи Асоціації.

17 грудня — голова правління Ніна Омельяненко відвідала партнерів Асоціації Інститут обдарованої дитини.