2014 рік — створення сайту Асоціації, видання газети

10.11.2016

23 січня ― участь правління Асоціації у засіданні робочої групи з питань дошкільної освіти дітей з особливими потребами у Міністерстві освіти і науки України.

24 січня ― участь членів Асоціації у засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України, на якому вперше було винесено питання про діяльність психолого-медико-педагогічних консультацій.

12 лютого ― відбулося спілкування з членами Асоціації на форумі порталу освітян України «Педрада» у форматі «ранкової кави з головами місцевих осередків» на тему: «Шляхи підвищення фахової майстерності».

Протягом березня ― члени Асоціації взяли участь у громадському обговоренні Програми розвитку дітей від пренатального періоду до 3-х років «ОБЕРІГ».

26 березня ― голова правління взяла участь черговому засіданні Громадської ради при Державної казначейської служби України.

26 березня ― у місті Бердянську Запорізької області створено місцевий осередок Асоціації.

20-21 березня ― у місті Тернополі відбувся Фестиваль ляльок, в якому взяли участь члени Асоціації з місцевого осередку у Дніпропетровській області.

09 квітня ― участь голови правління у засіданні ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Державній інспекції навчальних закладів України.

Протягом квітня – травня ― члени Асоціації взяли участь у громадському обговоренні проекту наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.06.2008 № 537 «Про затвердження Порядку надання навчальній літературі,  засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв  Міністерства освіти і науки України».

22 квітня ― відбулася Конференція Асоціації.

30 квітня ― участь голови правління у першому засіданні робочої групи з питань організації та проведення Всеукраїнського Дня дошкілля.

30 квітня ― направлено лист Міністерству освіти і науки України «Щодо Всеукраїнського Дня дошкілля» від 30.04.2014 № 10.

30 квітня ― направлено лист до Міністерства фінансів України «Щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України «Про економію бюджетних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 № 65» від 30.04.2014 № 11.

Травень – червень ― взято участь в обговоренні програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», комплексної програми розвитку, навчання і виховання дітей раннього віку «Соняшник», освітньої програми «Дитина в дошкільні роки» та програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

12 травня ― наказом Державної інспекції навчальних закладів України затверджено склад Громадської ради від 12.05.2014 № 01-11/14. До складу цієї Громадської ради увійшла голова правління Асоціації Ніна Омельяненко.

21 травня ― участь членів Асоціації у нараді з питань дошкільної освіти (м. Київ).

26 травня ― направлено лист першому заступнику Міністра освіти і науки України «Щодо підготовки спеціалістів для роботи у дошкільних навчальних закладах» від 26.05.2014 № 17.

27 травня ― участь голови правління у Всеукраїнській нараді з питань загальної середньої освіти (м. Київ).

29 травня ― надано Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти пропозиції до проекту рекомендацій парламентських слухань на тему: «Освіта, охорона здоров’я та соціальне забезпечення дітей з порушеннями психофізичного розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення» (Лист Асоціації від 29.05.2014 № 18).

08 червня ― 3 роки з дня створення Асоціації.

02 – 06 червня ― відбувся  Всеукраїнський проблемний семінар «Інформаційна компетентність суб’єктів освітнього простору дошкільного навчального закладу: проблеми та шляхи їх вирішення» за формою проведення «Літня школа для дорослих» (м. Запоріжжя).

05 червня ― голова правління провела інтерактивну лекцію «Нормативно-правове забезпечення управлінської діяльності в електронних продуктах» (м. Запоріжжя).

06 червня ― відбулося засідання «круглого столу» на тему «Діяльність ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»: здобутки та перспективи розвитку» під головуванням голови правління Ніни Омельяненко (м. Запоріжжя).

12 червня ― відбулося засідання робочої групи з підготовки до Всеукраїнського дня дошкілля. Участь взяла голова правління Асоціації (м. Київ).

12 червня ― засідання Громадської ради при Державній інспекції навчальних закладів України (м. Київ).

09 липня ― відбулася Всеукраїнська нарада з питань цілей, змісту та форми освіти (м. Київ).

Липень – серпень ― участь у громадському обговоренні проекту постанови КМУ про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у ДНЗ.

Липень – серпень ― участь у громадському обговоренні проекту Положення про соціально-педагогічний патронат в умовах дошкільного навчального закладу та сім’ї.

14 липня ― правління Асоціації надало пропозиції щодо врегулювання деяких питань в діяльності дошкільних навчальних закладів за результатами Всеукраїнської наради з питань цілей, змісту та форми освіти (лист Асоціації від 14.07.2014 № 26).

Липень – серпень ― участь у громадському обговоренні проекту Концепції Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань.

14 – 20 липня ― участь членів Асоціації у V Міжнародному психолого-педагогічному фестивалі «Перспектива» (сю залізний Порт, Голопристанський р-н, Херсонська обл.).

15 липня ― лекція голови правління Ніни Омельяненко «Планування діяльності дошкільного навчального закладу — запорука успішного розвитку».

15 липня ― доповідь «Планування роботи з батьками» Світлани Сахно (член Асоціації, завідувач дошкільного навчального закладу № 24 «Казка», м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл.).

16 липня ― доповідь «Планування роботи з батьками» Володимира Дроб’язка (завідувач дошкільного навчального закладу № 1 «Теремок», м. Червонозаводське Лохвицького р-ну Полтавської обл., голова місцевого осередку Асоціації у Полтавській обл.).

16 липня — доповідь «Встигаємо на ВІДМІННО — тайм-менеджмент як стандарт інвентаризації часу педагога» Юлії Попової (головний спеціаліст управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл., голова місцевого осередку Асоціації у Дніпропетровській обл.).

16 липня ― презентація «Книжкова полиця: допомога у плануванні роботи дошкільного навчального закладу» Тетяни Ухіної (заступник директора з маркетингу Видавництва «Мандрівець», член Асоціації).

16 липня — лекція голови правління Асоціації Ніни Омельяненко на тему «Нормативно-правове забезпечення системи дошкільної освіти».

16 липня — засідання «круглого столу «Покрокові алгоритми розв’язання робочих питань» під головуванням голови правління Асоціації Ніни Омельяненко.

Протягом червня—липня — заснування та реєстрація газети Асоціації «Дошкілля.ua».

22 липня ― участь у засіданні робочої групи з питань інклюзивної освіти дітей дошкільного віку.

30 липня — укладено договір про співпрацю між головою Державної інспекції навчальних закладів України Дудником Юрієм Петровичем та головою правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Омельяненко Ніною Володимирівною.

31 липня — надано пропозиції Міністерству освіти і науки України до проекту Концепції щодо порядку державної атестації навчальних закладів.

Протягом липня — підготовка першого презентаційного числа газети Асоціації «Дошкілля.ua».

Протягом липня — розроблення сайту Асоціаціїhttp: www.dnz.com.ua.

04 серпня — направлено лист до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту».

Протягом серпня — організовано громадське обговорення проекту Положення про соціально-педагогічний патронат.

15 серпня — запуск сайту Асоціації http://www.dnz.com.ua.

28 серпня — участь в серпневій конференції працівників дошкільних навчальних закладів м. Бровари. Зустріч з членами місцевого осередку Асоціації.

29 серпня — направлено пропозиції Міністерству освіти і науки України до проекту Положення про соціально-педагогічний патронат.

25-29 серпня — організовано громадське обговорення проекту рішення Колегії Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2014 року та направлено відповідні рекомендації Міністерству освіти і науки України.

Протягом серпня — підготовка другого презентаційного числа газети Асоціації «Дошкілля.ua».

02 вересня — направлено лист голові Сумської обласної державної адміністрації щодо штатних розписів дошкільних навчальних закладів.

03 вересня — участь у засіданні робочої групи з підготовки святкування Всеукраїнського дня дошкілля.

03 вересня — направлено пропозиції Міністерству освіти і науки України до оновленого проекту рішення Колегії Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2014 року.

16 вересня — проаналізовано законопроект «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні, направлено пропозиції Кабінету Міністрів України.

16 вересня — за сприяння Асоціації колективним членом Асоціації «МЦФЕР-Освіта»організовано вебанір на тему «Організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах: нормативно-правове забезпечення».

Протягом вересня — підготовка до святкування Дня дошкілля.

17 вересня — кафедрою дошкільної освіти Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти створено місцевий осередок Асоціації.

17 вересня — участь у засіданні робочої групи з підготовки святкування Всеукраїнського дня дошкілля.

18 вересня — за сприяння Асоціації колективним членом Асоціації «МЦФЕР-Освіта»організовано вебанір на тему «Казкотерапія: розвиток позитивного образу Я-дитини (лектор Ольга Байєр, кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»).

19 вересня — ініціювання та участь у робочій зустріч в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти за участю представників Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти, інституту ім Костюка НАПН щодо організації роботи стосовно розроблення критеріїв оцінювання рівня розвитку дітей.

20 вересня — створено місцевий осередок Асоціації в Тернопільській області.

27 вересня — святкування Дня дошкілля

ВИСТУПИ:

  • «Роль закладів освіти у формуванні патріотичних почуттів дітей», Юлія Попова, головний спеціаліст управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради, голова місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Дніпропетровській області;
  • «Створення позитивного іміджу дошкільного навчального закладу», Тетяна Губенко, завідувач дошкільного навчального закладу № 14 «Берізка» Дніпродзержинської міської ради;
  • «Методичні кроки в організації методичних об’єднань та виставок досягнень дошкільних навчальних закладів», Ірина Романюк, методист НМЦ управління освіти Миколаївської міської ради, голова місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Миколаєві;
  • «Перші батьківські збори: традиційно чи цікаво?», Олександр Дроб’язко, завідувач ДНЗ № 2 «Теремок», м. Червонозаводське Лохвицького району Полтавської області; голова місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Полтавській області;
  • «Універсальні дидактичні ігри для дітей», Галина Шиманська, завідувач ДНЗ № 39, м. Житомир; голова місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Житомирській області;
  • «Інноваційні підходи до підвищення кваліфікації педагогів», Ольга Байєр, кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

ПРОГУЛЯНКА на теплоході, організована колективним членом Асоціації МЦФЕР-Україна.

29 вересня — участь голови правління Асоціації в засіданні громадської ради при Державній інспекції навчальних закладів.

Протягом вересня — підготовка третього презентаційного числа газети Асоціації «Дошкілля.ua».

20 жовтня — направлено пропозиції Міністерству освіти і науки України щодо порядку державної атестації дошкільних навчальних закладів.

20 жовтня — направлено пропозиції Кабінету Міністрів України щодо призупинення дії Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей».

22 жовтня — проведено зустріч з освітянами Уманського району Черкаської області.

30 жовтня — голова правління Асоціації Ніна Омельяненко взяла участь у засіданні круглого столу «Проблеми та перспективи розвитку сучасної дошкільної освіти», організованого департаментом освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації спільно з комунальним закладом «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

30 жовтня — проведено розширені збори місцевого осередку Асоціації в Кіровоградській області на базі дошкільного навчального закладу № 73 «Червона квіточка» (завідувач:Давидченко Валентина Миколаївна, голова місцевого осередку). Презентовано діяльність Асоціації, обговорено питання удосконалення законодавчого забезпечення дошкільної освіти, підвищення соціального статусу педагогів-дошкільників, урегулювання системи внутрішнього та міжвідомчого контролю, проблеми кадрового забезпечення навчальних закладів системи дошкільної освіти, організації роботи інклюзивних груп тощо.

Протягом жовтня — громадське обговорення проекту Порядку здійснення державного контролю за діяльністю навчальних закладів; змін до Положення про дошкільний навчальний заклад; Порядку організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах.

У жовтні — третій безкоштовний випуск газети «Дошкілля.ua», основні теми якої: «Скільки «коштує» дитина», «Професійні гостинці з Дня дошкілля».

06 листопада — створено місцевий осередок Асоціації у м. Кривий Ріг (голова Федоренко Тетяна Андріївна).

12 листопада — участь в засіданні Громадської ради при ДІНЗ України. Обговорено проекти документів, зокрема: Порядку державного інспектування навчальних закладів місцевими органами управління освітою; Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань; плану заходів щодо реалізації ДІНЗ України Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні у 2015 році; Орієнтовного плану роботи ДІНЗ України з проведення консультацій з громадськістю у 2015 році, а також питання, що стосуються планування роботи ДІНЗ України та визначення пріоритетних напрямів її діяльності на 2015 рік; формування.

18 листопада — участь у Всеукраїнській нараді з питань якості підготовки фахівців у галузі дошкільної освіти, організованої Міністерством освіти і науки України.

18 листопада — участь в засіданні робочої групи з розроблення критеріїв визначення рівня розвитку дитини дошкільного та інструментарію їх практичного застосування.

19 листопада — участь в науково-практичному семінарі «Педагогічні умови ефективного виховання у дошкільників світобачення, який проведено у місті Бровари Київської області на базі дошкільного навчального закладу «Ялинка» імені В.О. Сухомлинського — експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня. Голова правління Асоціації Омельяненко Н.В. вручила колективу ДНЗ подяку за активну життєву позицію та сприяння професійному зростанню працівників сфери дошкільної освіти.

27 листопада — участь в регіональній науково-практичній конференції «Формування різнобічної особистості малюка шляхом здійснення експериментальної діяльності в умовах дошкільного навчального закладу», проведеного у Кривому Розі. Голова правління Асоціації Омельяненко Н.В. окреслила ключові напрями діяльності Асоціації та ознайомила присутніх зі досягнутими здобутками, провела майстер-клас для завідувачів ДНЗ на тему «Наказ як один з видів розпорядчих документів». Учасники конференції відвідали кілька ДНЗ Кривого Рогу, у кожному з яких їх гостинно зустрічали й вітали педагоги та їхні маленькі талановиті вихованці. Так, педагогічний колектив ДНЗ № 232 запросив гостей до участі в тематичному ток-шоу «Виховання відповідальної та креативної особистості в різних сферах життєдіяльності дошкільника». Педагоги ДНЗ № 101 та № 232 компетентно представили результати проведення дослідно-експериментальної роботи міського рівня на тему «Виховання відповідальності та креативності старших дошкільників у різних сферах життєдіяльності». Щире захоплення в учасників конференції викликав флешмоб «Україно моя, ми — твоє майбуття» у виконанні дошкільників, відео-майстер-клас у межах мультимодального арт-проекту «Країна чудес», виставка творчих робіт керівників гуртків, вихованців та спеціалістів ДНЗ № 60, а ще — яскравий виступ театру моди «Перлинка».

Протягом листопада — громадське обговорення  проекту нової редакції Порядку здійснення державного контролю за діяльністю навчальних закладів, узагальнено пропозиції та направлено Державній інспекції навчальних закладів України.

02 грудня — Асоціація уклала договір про спільну діяльність із Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

02 груднязустріч з освітянами Миколаївської області. Презентовано діяльність Асоціації, обговорено питання удосконалення законодавчого забезпечення дошкільної освіти, підвищення соціального статусу педагогів-дошкільників, урегулювання системи внутрішнього та міжвідомчого контролю, проблеми кадрового забезпечення навчальних закладів системи дошкільної освіти, організації роботи інклюзивних груп тощо.

03 грудня — розширені збори місцевого осередку у Миколаївській області. Проведено огляд нових нормативних актів, майстер-клас з питань ведення організаційно-розпорядчої документації.

11 грудня — направлено лист Міністерство енергетичної та вугільної промисловості України щодо відключення електроенергії в навчальних закладах.

15 грудня — направлено пропозиції Міністерство освіти і науки України до проекту Концепції розвитку освіти 2015–2025 років.

15 грудня — направлено лист Кабінету Міністрів України щодо недопущення економії бюджетних коштів за рахунок скорочення видатків на освіту.

16 грудня — участь у засіданні круглого столу, організованого Державною інспекцією навчальних закладів, під час якого обговорено питання, пов’язані з внесенням необхідних змін і доповнень до проекту нової редакції Порядку державного інспектування навчальних закладів місцевими органами управління освітою.

17 грудня — направлено лист Міністерству охорони здоров’я України щодо норм заміни продуктів за енергоцінністю.