Як зрозуміти донора і отримати кошти на освітній проект

12.07.2018

Гранти – це кошти, які меценати або уряди розвинених держав передають у спеціальні фонди (донорські організації). Організації, зі свого боку, розподіляють кошти за пріоритетами замовника.

Здебільшого гроші надають організаціям для вирішення гострих соціальних проблем у менш розвинених країнах або у власній державі. А також для економічної підтримки гідних проектів.

Усе частіше школи, батьківські або вчительські організації подають заявки на отримання грантових коштів. Тому ми прослухали семінар “Як зрозуміти донора та побудувати успішні відносини” від Представництва ЄС в Україні про те, що робити перед подачею заявки, як її писати та за що вас “зненавидить” оцінювач.

А також дізнались лайфхаки від Тетяни Шульги, менеджерки сектору Представництва ЄС, та Ольги Решетової, програмної менеджерки з реформ та адвокації проекту USAID “Долучайся!”.

nova-ukr-shkola

Підготовка до подачі заявки на грант ЄС

Як правило, конкурси для отримання грантів від ЄС складаються з двох етапів. Перший – це невеликі за обсягом концептуальні ноти. Другий етап – повна заявка, куди входить бюджет, усі матриці й детальний опис самого проекту. Якщо ви проходите два етапи, то ці документи складають контракт.

 

Докладніше на сайті Нова Українська школа