Як подолати біль у спині: вправи для зміцнення м’язів хребта

12.06.2018

Болю у спині можна запобігти та вилікувати, якщо дотримуватись правильних рекомендацій і не лінуватись робити спеціальні вправи. Разом з лікарем-нейрохірургом Вадимом Ілляшенко продовжуємо серію публікацій про природу болю в спині і вправи, які допоможуть подолати цю проблему. Сьогодні розказуємо, які вправи треба виконувати для зміцнення та збільшення рухливості м’язів хребта та поліпшення загальної фізичної форми і як це робити правильно.

 

У попердній публікації  писали, що робити, якщо вас спіткав біль у спині, як визначити його тип та підібрати комплекс вправ: https://goo.gl/7GyXdD. Це перший етап в подоланні больового синдрому. Надалі важливо відновити нормальну рухливість хребта та поступово зміцнювати м’язи спини.

Найголовніша порада у випадку з болем в спині — зберігати рухову активність наскільки це можливо та продовжувати виконувати фізичні вправи. За статистикою, ймовірність повторного нападу болю становить близько 30%. Малорухливий спосіб життя збільшує ймовірність рецидиву.

Отже, якщо ви визначили свій тип болю в спині і почали виконувати рекомендовані вправи, не полишайте тренувань. Надалі також додавайте вправи для інших типів болю та вправи на розтягування м’язів, що будуть описані нижче. Це допоможе вам відновити рухливість хребта та зменшити напруження в м’язах.

Нові вправи потрібно вводити поступово та спочатку виконувати з невеликою амплітудою. Якщо ви відчуєте біль або дискомфорт, варто зупинитися та спробувати виконати вправу пізніше, наприклад, на наступний день.

 

Докладніше на сайті МОЗ України