Хендгам, або «Розумний» пластилін

05.04.2017

Безпечність стала чи не основною вимогою до дитячих іграшок. Зокрема, дедалі частіше батьки віддають перевагу екологічним матеріалам для дитячої творчості. Деякі з них нескладно виготовити власноруч. Наприклад, «розумний» пластилін.

 «Розумний» пластилін, хендгам (від англ. handgum — жуйка для рук) останнім часом став надзвичайно популярною іграшкою. І це нескладно пояснити, адже він має унікальні фізичні властивості: залежно від впливу на нього такий пластилін може бути і твердим, і рідким. Наприклад, якщо створити з нього кульку й покласти її на стіл, вже за кілька хвилин на її місці буде невеличка калюжа — пластилін розтечеться по поверхні столу. А якщо таку пластилінову кульку кинути об підлогу, то вона «підскочить».

plastilin-2 plastilin-1

На дотик «розумний» пластилін наче жувальна гумка. До рук та речей не прилипає, плям не залишає. До того ж такий пластилін абсолютно не токсичний, не має ані смаку, ані запаху.

Для приготування «розумного» пластиліну знадобляться:

  • клей ПВА;
  • харчовий барвник;
  • тетраборат натрію;
  • дерев’яна паличка.

У чисту ємкість кладемо клей ПВА (50 мл), додаємо до нього харчовий барвник (кіль крапель), перемішуємо суміш дерев’яною паличкою, доки клей не стане однорідного кольору. Потім додаємо одну чайну ложку тетраборату натрію (його можна придбати в аптеці). Відтак місимо суміш, доки вона не загусне. Далі кладемо її в пакет і мнемо, поки суміш не стане еластичною і м’якою. Жуйка для рук — готова!

plastilin-3 

«Розумний» пластилін — неймовірно яскрава субстанція, незвичайна й водночас екологічно безпечна іграшка, яка, безумовно, сподобається дітлахам.

Підготувала
Олеся СКОРИК