Вивчення стану освіти та змін до критеріїв оцінки ступенів ризику у сфері освіти

28.02.2017

22 лютого 2017 року в Державній інспекції навчальних закладів України проведено засідання круглого столу з питань розроблення типової програми комплексного вивчення стану функціонування системи освіти на регіональному рівні та критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності з надання освітніх послуг у системах дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти.

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії державного управління при Президентові України, департаментів освіти і науки облдержадміністрацій, громадської ради при ДІНЗ.

riziki-dinz

Модератором заходу виступила заступник Голови Державної інспекції навчальних закладів України Алла Бондар, яка звернула увагу присутніх на те, що проект програми підготовлено ДІНЗ із метою продовження моніторингових досліджень у системі освіти, розпочатих у 2015 році.  За її словами вивчення допоможуть виявити основні тенденції розвитку регіональних систем освіти, а їх результати стануть підставою для підготовки пропозицій щодо поліпшення діяльності місцевих органів управління освітою та внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Учасниками засідання схвалено запропоновані проекти програми та критеріїв оцінювання ступенів ризику. Крім того, запропоновано окремі доповнення до них, зокрема звернуто увагу розробників на необхідність включення до типової програми питань, пов’язаних з діяльністю структурних підрозділів освіти виконавчих органів об’єднаних територіальних громад.

У ході обговорення проектів виступив заступник начальника управління контролю за діяльністю загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів ДІНЗ Юрій Вергун, свої пропозиції також надали головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Тетяна Запорожець, директор департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова, заступник начальника управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Олена Соронович, начальник відділу Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Олена Дорош, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко.

За матеріалами сайту Державної інспекції навчальних закладів України