Стрітення в Недригайлівському ДНЗ «Барвінок» Сумської області

15.02.2017

Благослови мати Весну закликати!

 stritennya-v-nedrigajliv  stritennya-v-nedrigajliv1

Стрітення в Україні – не лише церковне свято. Люди здавна вірять, що в цей день зустрічаються зима з весною і змагаються, кому бути. Із Стрітенням пов’язано багато різних повір’їв та прикмет.

За народним повір’ям, якщо на Стрітення сніг – чекати на ранню весну, якщо на Стрітення відлига та тепла погода – чекати на теплу весну, якщо на Стрітення капле із стріх – зима ще довго протягне. Сьогодні за віконцем справжня весна, якої ще ніяк не чекали у лютому. Але дуже захотілося тепла не тільки в природі, а і в душі кожного з нас.

Через проведення свят кадендарно-обрядового циклу кожен народ відтворює себе, свою духовну культуру.

stritennya-v-nedrigajliv2 stritennya-v-nedrigajliv4

Долучаючись до народних традицій, вихованці Недригайлівського дошкільного  закладу ясла-садок «Барвінок» відсвяткували  Стрітення. Творчий колектив педагогів організували пізнавальне дозвілля для дітей —  вони водили хороводи, співали заклички та пісні про снігову зиму і квітучу весну, грали в сніжки, взяли участь у змаганнях.  Врешті решт Весна разом з дітьми перемогли Зиму. На закінчення свята отримали маленьких випечених жайворонків, як символ того, що Весна  перемогла в  змаганнях Зиму.

Продовжилося свято веселими іграми, забавами з Дідом Морозом і казковими героями на ігровому майданчику. Дошкільнята отримали багато позитивних емоцій,  гарний настрій.

stritennya-v-nedrigajliv6 stritennya-v-nedrigajliv5

Організовуючи такі свята,  дорослі мають можливість сформувати у дітей  доступні за змістом уявлення про ту чи іншу  подію, що є основою свята чи розваги. Таке емоційне спілкування дорослих та дітей викликає лише позитивні емоції від побаченого та почутого.

 Надія Ковальова, вихователь-методист Недригайлівського дошкільного навчального закладу ясла-садок «Барвінок»