СПІВПРАЦЯ ОСВІТЯН ТА МЕДИКІВ З ІМУНІЗАЦІЇ ДІТЕЙ В ОРГАНІЗОВАНИХ КОЛЕКТИВАХ

06.02.2020

Минулорічне рішення щодо недопуску дітей до закладів освіти без довідки про профілактичні щеплення стало частиною успішного реагування на поширення кору у Львівській та Хмельницькій областях. Також Міністерство охорони здоров’я України ініціювало надзвичайні заходи із додаткової вакцинації дітей віком від 6 до 18 років в інших регіонах країни.

У результаті зросла кількість дітей, охоплених профілактичними щепленнями. Це сприяло зменшенню нових випадків та призупиненню спалаху кору. Водночас, із завершенням канікул збільшується ризик появи нових випадків захворювання на кір та дифтерію.

У зв’язку із цим наказ МОЗ України від 25.10.2019 № 2164 увів у дію рішення оперативного штабу із реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Одна із вимог — додаткові заходи з імунізації від дифтерії.

 

Важливим кроком щодо контролю безпечного середовища для дітей у закладах освіти став спільний лист Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки України до керівників ОДА й Київської міської державної адміністрації.

 

Докладніше за посиланням