СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПРО ЗАРПЛАТИ, ВАКЦИНАЦІЮ ОСВІТЯН ТА ВСЕУКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ ОНЛАЙН

21.01.2021

Міністерство охорони здоров’я говорить, що з наступного року ми очікуємо на препарати вакцини і почнеться масова вакцинація. Вже оприлюднили пріоритетні категорії суспільства, які будуть вакциновані. Освітяни є не на перших місцях. Як Ви це оцінюєте?

Звичайно, мені б хотілось, щоб освітяни завжди були на першому місці. Але на передовій є медики. За матеріалами Всесвітньої організації охорони здоров’я ковід не не є для освітян професійною хворобою. Враховуючи ту велику кількість людей, які задіяні в освіті, ми теж намагаємося поставити акценти на важливості. І, зокрема для для Міністерства охорони здоров’я, ми намагаємось якось наполягати на тому, щоб освітяни були у пріоритеті.

У цій частині ми підготували закон України, який президентом має буде поданий як першочерговий, стосовно соціальних гарантій педагогічним і науково-педагогічним працівникам, так само, як і медикам, в разі захворювання на ковід. Ця пропозиція погоджена і ми чекаємо від президента внесення до парламенту. Я думаю, що коли парламент запрацює, президент його внесе. 

Якими будуть зарплати освітян?

З 1 січня буде на 20% зростання. У порівнянні з 1 квітня 2020-го року, станом на 1 грудня 2021 року буде в цілому зростання 30%. Міністерство освіти і науки підготувало профільний закон щодо підтримки педагогічних і науково-педагогічних працівників у частині хвороби COVID-19. І президент сьогодні готовий внести першочерговий закон (так само, як і для медиків) про соціальні гарантії для педагогічних і науково-педагогічних працівників. На сьогодні ми розіслати всім центральним органам виконавчої влади (проєкт постанови КМУ) про певні кошти, які забезпечують 20% зростання медиків, які працюють в системі освіти і науки. І з профспілками абсолютно повна співпраці в частині поступового збільшення коштів на оплату праці. Ми — виконавча влада, і ми не маємо права робити в суспільство закиди, які необгрунтовані джерелами. Тому ми намагаємось бути чесними.

Докладніше  за  посиланням