Семінар-практикум «Безмежний світ гри з LEGO» в місті Чорноморськ Одеської області

28.11.2016

23 листопада 2016 року в ході впровадження проекту «Сприяння освіти» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом LEGO Foundation в дошкільному навчальному закладі № 21 «Журавлик» міста Чорноморськ Одеської області відбувся семінар-практикум «Безмежний світ гри з LEGO» для педагогічних працівників дошкільних закладів міста. Заклад отримав конструктори LEGO завдяки  «Асоціаціїї працівників дошкільної освіти» в особі голови правління Ніни Омельяненко.

З вітальним словом до присутніх звернулася завідувач дошкільного навчального закладу № 21 «Журавлик» Галина Шибінська. «Діти люблять грати, і треба пам’ятати, що саме в грі дитина найкращим чином пізнає нове. Чи можна поєднати приємне з корисним? Можна. І навіть потрібно», зазначила Галина Шибінська.

Вихователь-методист дошкільного закладу № 21 «Журавлик», Любов Денисова, представила до уваги присутніх презентацію-коментар «LEGO – сучасна інноваційна технологія». У цьому допоможе дитячий конструктор LEGO. І ось чому. LEGO допомагає розвинути увагу, витримку. Щоб пограти в космічних прибульців або в піратів, гру потрібно підготувати, необхідно правильно підібрати  деталі. А їх може бути кілька сотень. Тому дитині хочеш не хочеш, а доведеться повозитися з різними детальками, щоб в результаті вийшла правильна конструкція.

Тетяна Науменко, вихователь дітей середнього віку провела заняття «Транспорт мого міста» і довела, що розвиток тонких рухів пальців тісно взаємопов’язано з мовленнєвою функцією. При розвитку дрібної моторики розвиваються вищі властивості свідомості дитини, в які входять, крім мови, мислення і пам’ять. Робота з дрібними деталями як найкраще сприяє розвитку дрібної моторики. Перевага LEGO якраз полягає в тому, що дитина, конструюючи, захоплюється процесом і корисне заняття стає захоплюючою грою. Конструктор LEGO допомагає розвинути фантазію у дитини після того, як конструкція зібрана. Навіть якщо сюжет, за яким зроблена іграшка, не представляє великої таємниці, дитині все одно потрібно самостійно придумати, як буде розвиватися сюжет саме в його грі.

lego-keriz

Учасники заходу взяли участь у майстер-класі з використанням методики «Шість цеглинок», майстер-клас провела Світлана Рихальська, вихователь дошкільного закладу № 21 «Журавлик».

Конструктори LEGO об’єднують усіх. Напередодні проведення семінару-практикуму фахівцями  дошкільного закладу «Журавлик» для батьків вихованців була проведена консультація «Формування сенсорно-пізнавальної компетентності дітей засобами LEGO конструктора», тренінг «LEGO розвиває логічне мислення». Грати  LEGO настільки захоплююче, що навіть батьки хочуть пограти разом зі своєю дитиною, згадати дитинство, та й просто поспілкуватися на цікаву для дорослого і дитини тему. Приємно, що в LEGO можна і потрібно грати не тільки одному, але і з друзями. І навіть з батьками, адже кожен з батьків хоче виховати свою дитину якщо не вундеркіндом, то вже розумним — неодмінно.  Для кожного знайдеться відповідна роль, а значить своє місце в захоплюючій грі, прекрасне дозвілля у вихідні, коли за вікном негода. До того ж, відмінна альтернатива давно набридлому комп’ютеру.

Алла Керізь, методист міського методичного кабінету міста Чорноморськ Одеської області.