Семінар «LEGO — гра і розвиток особистості дитини. Впровадження проекту «Сприяння освіти»

13.12.2016

6 грудня 2016 року в дошкільному навчальному закладі № 11 «Лялечка» міста Чорноморськ Одеської області відбувся семінар-практикум «LEGO — гра і розвиток особистості дитини. Впровадження проекту «Сприяння освіти» за сприяння ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».  Одна з багатьох навчальних цілей проекту є оволодіння майстерністю просторового мислення, яке допомагає дітям вчитися відтворювати різні моделі, використовуючи набір блоків LEGO.  Важливо навчити дітей дошкільного віку співпрацювати і взаємодіяти. Соціальні навички це ключ до досягнення майбутнього освітнього успіху. Запровадження LEGO в роботу дошкільних навчальних закладів робить навчання веселим і приємним, заохочує дітей досліджувати і відкривати все нове для себе, експериментувати, забезпечуючи можливості для спільного навчання з дорослими і однолітками.

lego-odesa1

В роботі семінару взяли участь  педагогічні працівники дошкільних закладів міста.

Відкрила семінар-практикум Олена Боровська, завідувач дошкільного навчального закладу № 11 «Лялечка», вона ознайомила присутніх з програмою семінару, розповіла про головні цілі та завдання дошкільного закладу. «LEGO — є простим і практичним інструментом, відкритою системою, що дає дитині змогу робити перші відкриття, досліджувати, пізнавати світ і себе в ньому, творити та імпровізувати досхочу», зазначила Олена Боровська.

Лідія Кірюхіна, вихователь-методист дошкільного закладу № 11 «Лялечка», розповіла педагогам про дидактичну цінність LEGO — конструктора в освітньо-виховному процесі, представила до уваги присутніх презентацію-коментар «LEGO – гра і розвиток особистості дитини».

Вихованці старшого дошкільного віку під керівництвом вихователів Лоліти Азарко і Наталі Заіки, музичного керівника Світлани Рудинець,  інструктора з фізкультури Вікторії Кліманської показали розважально-пізнавальну програму  «Подорож до ЛЕГОЛЕНДУ». В ході розваги діти із задоволенням виконували цікаві завдання, розігрували ролі казкових персонажів, а ще навчили грати з LEGO Майстра-Ламайстра. Все відбувалося на високому емоційному рівні.

lego-odesa2

Учасники заходу взяли участь у майстер-класі з використанням методики «Шість цеглинок», майстер-клас провела Лідія Кірюхіна, вихователь-методист дошкільного закладу № 11 «Лялечка». Присутні відзначили, що подібні зустрічі  дозволяють поділитися не тільки досвідом роботи, але грають велику роль в розвитку професіоналізму педагогів. Співробітники «Лялечки» сподіваються, що матеріали, предствлені на семінарі допоможуть педагогам дошкільних навчальних закладів в роботі з дітьми, будуть, сприяти пошуку нових ідей та підходів у вихованні і навчанні дітей.

Отже, гра з LEGO є цінною для дітей. Насправді, це, на думку багатьох, є найбільш важливим заходом в розвитку дітей.

Семінар відбувся в ході впровадження проекту «Сприяння освіти»   в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом LEGO Foundation, завдяки ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

Алла Керізь, методист міського методичного кабінету міста Чорноморськ Одеської області.