ОСНОВНІ ПОДІІ ДОШКІЛЛЯ у 2020 р.: КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ, БКДО…

13.01.2021

У 2020 році було створено понад 12 тисяч нових місць для дошкільнят, схвалено Базовий компонент дошкільної освіти та спрощено умови роботи і відкриття закладів дошкільної освіти.

МОН також підготувало проєкти Закону «Про дошкільну освіту», Концепції розвитку дошкільної освіти й зміни до Положення про заклад дошкільної освіти.

«Якісна та доступна дошкільна освіта – один з головних пріоритетів Міністерства, тож МОН продовжує впровадження системних змін у цій сфері. Наприкінці 2020-го нам вдалося схвалити нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти. Цей документ дозволяє привести українське дошкілля у відповідність до міжнародних стандартів із урахуванням запиту українського суспільства. Цьогоріч було внесено зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності і, таким чином, спрощено роботу й відкриття дитсадків. На жаль, через обмеження, пов’язані з пандемією, нам не вдалось розпочати дослідження якості дошкільної освіти за методикою ECERS-3, проте підготовка до нього триває. Дізнавшись про реальний стан дошкілля в Україні, ми зможемо спрямувати свої сили на його покращення у правильному напрямі», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Докладніше  на  сайті  МОН  України