ОПЛАТА ПРАЦІ ПЕДАГОГІВ НА САМОІЗОЛЯЦІЇ ТА ДИСТАНЦІЙНА РОБОТА

24.11.2020
Незважаючи на заходи безпеки, у закладах освіти фіксуються численні випадки захворювань здобувачів освіти та педагогів на COVID-19. У разі виявлення коронавірусної хвороби в закладі освіти, для запобігання подальшому її розповсюдженню частина педагогічних працівників має піти на самоізоляцію, яка передбачає уникнення особою будь-яких контактів з іншими людьми. Зазвичай в одному закладі освіти на самоізоляцію одночасно змушені йти кілька освітян, що спричиняє проблеми в організації безперервного освітнього процесу.
 
ОПЛАТА САМОІЗОЛЯЦІЇ ПЕДАГОГА — 50% ВІД СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
 
Для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) до переліків страхових випадків на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності було додано самоізоляцію, пункт 5-1 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» https://bit.ly/38OoSG2
 
Тобто, тим працівникам закладів освіти, які знаходяться на самоізоляції, видається листок з тимчасової непрацездатності строком 14 днів.
Але частиною 2 статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності не залежить від страхового стажу і виплачується особам, які перебувають у закладах охорони здоров’я, на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, в розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу). https://bit.ly/38OoSG2
 
ОДНОЧАСНА ОПЛАТА САМОІЗОЛЯЦІЇ ТА ДИСТАНЦІЙНОЇ РОБОТИ — НЕМОЖЛИВА
Водночас частина освітян, перебуваючи на самоізоляції, здійснює навчання учнів у дистанційному форматі, щоб забезпечити право кожного здобувача на освіту відповідно до статті 53 Конституції України. Крім того, є випадки, коли вчителі, переносячи хворобу на COVID-19 в легкій формі, продовжують навчати учнів дистанційно, оскільки ця хвороба має довготривалий характер. Адже частина учнів, що перебувала в контакті з хворими на COVID-19, також знаходиться на самоізоляції й потребує дистанційного навчання.
 
 
За матеріалами Офіційної сторінки освітнього омбудсмена