На які симптоми звертати увагу після тривалого перебування в укриттях чи на тимчасово окупованих територіях

03.08.2022

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін назвав перелік «тривожних» симптомів, на які  варто звернути увагу тим, хто тривалий час перебував в укриттях та/або проживав на тимчасово окупованих територіях. 

«Треба звернути увагу на так звані тривожні симптоми, за наявності яких слід обов’язково звернутися до лікаря. Йдеться про постійний кашель, що триває понад три тижні, зазвичай з мокротинням та, можливо, з домішками крові; підвищення температури тіла, яке триває понад три дні, якщо температура тіла є 39,5 °C і вище; якщо гарячка поєднується з іншими симптомами: біль у горлі, блювання, головний біль, біль у грудній клітці, біль у ділянці шиї; висипання, або, якщо ви стикаєтеся з будь-якими висипами, пухирцями, свербінням тощо», — пояснив Ігор Кузін.

Він зазначив, що у разі наявності таких симптомів варто звертатися до лікаря для своєчасної діагностики захворювання та призначення відповідного лікування. 

 

Докладніше 

https://moz.gov.ua/article/news/na-jaki-simptomi-zvertati-uvagu-pislja-trivalogo-perebuvannja-v-ukrittjah-chi-na-timchasovo-okupovanih-teritorijah