2011 рік — створено Асоціацію працівників дошкільної освіти

03.11.2016

Початок створення чогось нового завжди вимагає зосередженості і ретельної підготовки. Коли всі найважливіші аспекти створення певної організації — визначення мети, завдань і напрямів діяльності — завершено, то починається наступний — практична реалізація задуманого.

Створення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» (далі — Асоціація) почалося задовго до того часу, коли вона з’явилася в Україні. Адже працівники сфери дошкільної освіти — це люди, які наполегливо працюють, викладаються на всі 100 відсотків, і кожен із них прагне підтримки, віри в те, що його працю цінують. Створення Асоціації надало працівникам системи дошкільної освіти натхнення і впевненості в тому, що їхня праця заслуговує на повагу, їхні інтереси захищають.

Специфічність діяльності Асоціації в тому, що вона не існує як паперовий манекен. Так, вона офіційно зареєстрована, пройшла всі етапи становлення як юридична особа. Проте головна перевага Асоціації — це практична діяльність, надання кваліфікованої допомоги, забезпечення спілкування у різних форматах, ініціювання розроблення нормативно-правових актів та змін до них, надання приватних консультацій та підтримки працівникам, які цього потребують.

Асоціація сьогодні — це повноцінна організація, яка живе завдяки своїм членам і для них.

Асоціація діє уже три роки. В її діяльності є багато досягнень, реалізованих проектів,  які спрямовані на досягнення найголовнішої  мети  — підняти на відповідний рівень професії працівників дошкільної освіти.

Для того щоб не бути голослівними, пропонуємо вашій увазі, дорогі читачі, літопис діяльності Асоціації.

2011 рік

08 червня — відбулася установча всеукраїнська Конференція, на якій було прийнято рішення про створення в Україні Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти».

01 липня — подано документи до Міністерства юстиції України на реєстрацію Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» (лист Асоціації від 01.07.2011 № 1).

21 вересня — подано пропозиції до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» (лист Асоціації від 21.09.2011 № 7).

14 вересня — голова правління Асоціації Ніна Омельяненко увійшла до складу делегації, яка відвідала Москву в рамках проведення Днів України в Росії.

22 вересня — на Форумі Міністрів Європи створення Асоціації визнано одним із найважливіших досягнень у системі дошкільної освіти.

06 жовтня — направлено лист Голові Окружного адміністративного суду.

міста Києва у справі № 2а-6672/11/2670 з висловленням підтримки щодо повернення будівлі дошкільного навчального закладу №183 у м. Києві для використання за цільовим призначенням (лист Асоціації від 06.10.2011 № 10).

18 жовтня — направлено лист Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України щодо врегулювання питань діяльності керівників гуртків дошкільних навчальних закладів (лист Асоціації від 18.10.2011 № 11).

21 жовтня — направлено пропозиції до проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки (лист Асоціації від 21.10.2011 № 12).

25 жовтня  — Асоціація офіційно зареєстрована. Отримано Свідоцтво про державну реєстрацію об’єднань громадян від 25 жовтня 2011 року № 3655.