Лист Асоціації щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО в Міністерство охорони здоров’я

20.05.2020

Всеукраїнська громадська організація  «Асоціація працівників дошкільної освіти»

ЛИСТ від 18.05.2020   № 35

 

Міністерство охорони здоров’я

Щодо проєкту тимчасових рекомендацій

щодо організації протиепідемічних

заходів у ЗДО

 

ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» розглянула проєкт тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 18.05.2020 № 32, та повідомляє наступне.

На нашу думку:

— вихід з карантину має бути поступовим, враховуючи епідситуацію того чи того населеного пункту, та забезпеченням засновником закладу необхідними предметами, передбаченими у проєкті;

— кількість дітей у групі має бути не більше 10 осіб, щоб виконати вимоги щодо  забезпечення максимального фізичного дистанціювання дітей;

— у закладі має бути сестра медична (у деяких закладах ця посада або вакантна, або особа працює на 0,25 чи 0,5 шт. од.).

Стурбовані питанням забезпечення термометрами, респіраторами або захисними масками, спиртовмісними антисептиками, паперовими рушниками тощо у достатній кількості. Відповідальність за виконання рекомендацій з цих питань має взяти на себе засновник.

Також турбує питання обмеження занять та ігор, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом. Це стосується груп для дітей раннього віку (до 3 років). Тому пропонуємо функціонування у закладі груп для дітей від 3 років.

Вважаємо також за необхідність чітко визначити правила дезінфекції поверхонь, вологого прибирання тощо; передбачити можливість проведення тестування для працівників закладу, які контактують з дітьми.

Пропонуємо також розглянути питання щодо забезпечення дітей індивідуальними рушниками, які батьки повинні кожного дня змінювати (для миття ніг дитини тощо).

 

 

Голова правління                                                 Ніна Омельяненко