Електронна петиція: достойна заробітна плата, відповідні умови роботи вихователя ДНЗ

22.02.2019

Шановний пане Президенте, звертаємося до Вас з проханням-вимогою:

вирішити проблему нерівності заробітної плати вчителів початкових класів та вихователів ДНЗ.

Дошкільна освіта – перша ланка в системі освіти України. На сьогодні доведено її пріоритетність як фундаменту цілісної неперервної освіти. Від якості цього фундаменту, закладеного в перші роки життя, залежить динаміка особистісного зростання дитини, її життєві установки та світосприйняття, отже, і рівень сукупного інтелекту та духовності нації.

Нажаль зараз дошкільний вихователь, який працює майже вдвічі більше за вчителя (ставка вчителя 18 годин на тиждень, вихователя – 30 годин на тиждень), отримує майже вдвічі меншу заробітню платню (у багатьох немає навіть мінімальної зарплатні), хоч суть нашої праці однакова, а важливість дуже вагома.

Згідно з базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, в якому зведено норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років, та програмами розвитку дітей дошкільного віку, вихователь має досягти кінцевого показника набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи. Іншими словами вихователь готує дитину до школи. При цьому надає дитині не тільки знання, а формує у неї цінності, особистісні якості та життєві компетенції. А ще вихователі чомусь повинні взимку відкидати сніг на ділянці, навесні – копати клумби, саджати квіти, восени – гребти листя кожен день! Це теж частина навчально-виховного процесу?! 
Ще один пункт: чому на групу в ДНЗ дається на двох вихователів 1,8 ставки?

Час на перезмінку у вихователів всього 20 хвилин і скорочений робочий час другої зміни (на 1 годину і 10 хвилин, виходить — ми постійно не відпрацьовуємо свої часи) . Це також наболіле питання. Раніше перезмінка була 1,5 години. Вихователі вдвох заводили дітей з прогулянки, перевдягали, годували, вкладали спати. Тепер коли вихователь приходить на другу зміну, вже діти в ліжках. Все лягає на плечі вихователя першої зміни. Як то воно завести з прогулянки, роздіти, нагодувати, проконтролювати туалет, вкласти в ліжка близька 30 дітей? Вихователю потрібно розірватись мінімум на 4 частини… Хто думає за нашу відповідальність? 

Знов таки стає питання: чому така кількість дітей? Який результат навчання можна очікувати від такої кількості малюків? 
Наш девіз: зробити світ кращим! І ми намагаємось це робити. Але багато професіоналів не витримують таких умов і звільняються. Дуже шкода втрачати цінні кадри. Невже наша робота не заслуговує на достойну зарплатню і відповідні умови?
Тому, будьте ласкаві, почуйте крик душі вихователів, які просять:
— Підвищення заробітної плати не менш ніж заробітна плата вчителя.
— Повернення 1,5 години часу на перезмінку. 
— 2 ставки на групу (і перша, і друга зміна по 6 годин) 
— Контролюйте кількість дітей в групах ДНЗ (не більше 20).

 

Автор (ініціатор): Бердніченко Тетяна Олександрівна

 

За матеріалами сайту Адміністрації Президента України