Вітання з 10-річчям Асоціації від Бориса Жебровського

04.11.2021

Не відчувши миттєвості, – не збагнеш вічності.

Дошкільнята, які 5 листопада 2010 року «відкривали» перший в історії   Всеукраїнський  з’їзд працівників дошкільної освіти і вітали його делегатів – вже закінчують школу.

 Саме  тоді з їх дзвінких голосочків на сцені Палацу Національного авіаційного університету і розпочав свою пісню багатоголосний хор дошкільних педагогів. З формальною назвою – «Всеукраїнська асоціація працівників дошкільної освіти»,  але з неповторним репертуаром, в якому ось уже 10 років звучать голоси правди, радості, тривоги, іноді суму і болі. Бо така вона професія тих, хто живе життям дітей, хто завжди поруч з ними. Бо таке воно, зрештою, наше життя…

 

b-zhebrivskij

Ваша проблема в тому, що вас не можна замінити. Дошкільний педагог – жертовна професія. Вона для тих, у кого щира, добра, широка душа. Красиві і світлі очі, лагідна посмішка. Тому це від роду – жіноча професія. Тому я – ваш вічний симпатик.

Картаю себе за те, що зробив для вас значно менше,  ніж міг і хотів…

Діти – це очі Бога.  А ви біля них. Хіба це не щастя?  Щиро зичу кожному якомога частіше відчувати його.

Ви – свідки народження дитячих мрій. Це правда. І це величезна відповідальність…

Здається, став занадто сентиментальним. Мудрішаю…

А ювілеї?  Вони для того, щоб озирнутись і посміхнутись. І заспівати нову пісню. Яку? Вам її творити. Ви ж найголосніший і найкрасивіший хор України.

Я серед тих, хто аплодує вам стоячи!

 

Борис Жебровський

кандидат педагогічних наук, заслужений працівник народної освіти України,

президент Міжнародного педагогічного клубу європейських столиць, президент всеукраїнської асоціації Монтессорі-учителів України, начальник головного управління освіти і науки міста Києва (1996-2005),

двічі  перши заступник міністра освіти і науки України.