Творчо-пізнавальний проєкт ЗДО№20 м.Чорноморськ

27.01.2021

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 20 «Чебурашка» Чорноморської міської ради Одеської області у грудні 2020 року закінчив роботу над проєктом «Пізнання прав дітей через твори мистецтва», керівник проєкту Людмила Жаковка, завідувач закладу.

 

 odesa-mistectva-2 odesa-mistectva-3

 

Творчо-пізнавальний проєкт спрямований на розв’язання проблем теоретичного обґрунтування та експериментальної перевірки педагогічних умов використання творів жанрового живопису в роботі з дітьми старшого дошкільного віку в процесі пізнання прав дитини. Адже провідником дитини у світ мистецтва є дорослий, від якого залежить розвиток інтересу дитини до культури в цілому. Вихователі, за допомогою багатофункціональних веб-інструментів  wordwall, apowersoft створювали інтерактивні матеріали для дітей і батьків з метою невимушеного запам’ятовування відомих шедеврів, визначенні їх жанрів, назви та імен митців, використовували матеріали віртуальної енциклопедії мистецтв ВІКІАРТ. Для концентрації уваги дітей на конкретних об’єктах та явищах використовували ігрові прийоми: імітація підзорної труби, уявне входження в картину, чарівні рамки. Завдяки використанню методу художньо – педагогічного спілкування та інтеграції виховних впливів мистецтва жанрового живопису і художньо – творчої діяльності діти навчалися бачити та відчувати світ трансльований митцями.

 

odesa-dnz-20     odesa-mistectva-1

 

Педагогічні умови використання творів жанрового живопису в роботі з дітьми старшого дошкільного віку в процесі пізнання прав дитини, розглядалися педагогами дошкільного закладу, як комплекс спеціально аргументованих та організованих обставин, направлень педагогічної діяльності, які в сукупності визначили ефективність результату пізнання на різних його етапах та в цілому. Таким чином, цілеспрямовано відібрані та планомірно реалізовані педагогічні умови дозволили учасникам проєкту досягти поставленої мети.

 

Посилання  на Youtube канал   https://youtu.be/ftYASMKIeO4