2017 — Професійне навчання

18.07.2017

Перше півріччя 2017 року

 

04 січня — направлено лист Міністерству освіти і науки України щодо відзначення Всеукраїнського дня дошкілля (сприяти повторному клопотанню щодо розгляду проекту Указу Президента «Про Всеукраїнський День дошкілля» у Адміністрації Президента та його прийняття).

11 січня — засідання правління Асоціації з головою місцевого осередку у м. Києві щодо підготовки засідання Координаційної ради.

14-15 січня за участю місцевого осередку Асоціації у  місті Києві (голова Овчинникова А. О.) проводено регіональний форум освітніх технологій  «ПЕРСПЕКТИВА-КИЇВ-2017».

16 січня — участь голови правління Ніни Омельяненко в засіданні круглого столу, організованого Міністерством освіти і науки України, з питань діяльності нової української школи та середньострокового плану дій Уряду.

18 січня — участь правління Асоціації в робочій нараді з спеціалістами з питань дошкільної освіти, організованій Департаментом освіти і науки, молоді та спорту м. Києва.

19 січня — направлено листи обласним державним адміністраціям щодо підвищення посадових окладів працівників дошкільних навчальних закладів (прохання звернутися до органів місцевого самоврядування віднайти кошти для підвищення посадових окладів працівникам дошкільних навчальних закладів у більш ранні терміни).

Протягом січня:

 • підготовча робота щодо організації засідання Координаційної ради;
 • завершено створення 3 місцевих осередків: у м. Тернополі (голова: Тетяна Ухіна), у м. Києві (голова: Людмила Соловйова), у м. Хмельницькому (голова: Оксана Денисова);
 • узагальнено списки дошкільних закладів-претендентів на отримання конструкторів ЛЕГО;
 • упорядковано ділову документацію Асоціації.

09-10 лютого — засідання Координаційної ради Асоціації у м. Києві:

 • «круглий стіл» у Міністерстві освіти і науки України;
 • ознайомлення з досвідом роботи працівників сфери дошкільної освіти міста Києва на базі ДНЗ № 423; 205; 270 (майстер-класи, презентації тощо).

За рахунок коштів Асоціації сплачено проживання та харчування (обід, вечеря) членів Асоціації.

 

16 лютого — участь голови правління Ніни Омельяненко у проекті Департаменту науки і освіти Запорізької міської ради «Управлінська сотня кадрового резерву», проведення майстер-класу з питань документального супроводу управлінської діяльності.

17 лютого — направлено лист Київській міській державній адміністрації щодо пільгових категорій громадян для зарахування дітей у дошкільні навчальні заклади (запропоновано включити до переліку пільгових категорій працівників ДНЗ).

20 лютого — направлено лист МОН з проханням надати роз’яснення щодо ліцензування освітніх послуг, які надають фізичні особи-підприємці (відповідь розміщено на сайті Асоціації).

20 лютого — направлено лист МОН з проханням надати роз’яснення щодо встановлення тарифних розрядів інструкторам з фізкультури.

22 лютого — участь голови правління Ніни Омельяненко у засіданні «круглого столу» з питань вивчення стану функціонування освітніх систем на регіональному рівні, організованого ДІНЗ України.

28 лютого — участь голови правління Ніни Омельяненко у засіданні «круглого столу» з питань внесення змін до чинних нормативних документів.

Протягом лютого проаналізовано нормативні документи та узагальнено пропозиції щодо внесення змін до них.

 

01 березняГурковська Т. Л., голова місцевого осередку Асоціації в м. Києві провела інтерактивну лекцію з членами Асоціації з питань створення комфортних умов адаптації дітей раннього віку до дошкільного закладу, окремих аспектів організації ігрової діяльності дітей 3-го року життя.

10 березня — засідання місцевого осередку Асоціації Харківської області (голова: Лященко В. М.).

15 березня — голова правління Ніна Омельяненко презентувала діяльність Асоціації на нараді спеціалістів (методистів) місцевих органів управління освітою Київської області.

17 березня — перше засідання профільної групи практичних психологів-членів Асоціації на тему «Українська школа дитячої психології: історія становлення та перспективи розвитку» в Київському міському будинку учителя. Під час засідання:

 • презентація історії наукових звершень лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України;
 • доповідь «Психолого-педагогічний супровід становлення ціннісних орієнтацій дітей дошкільного віку»;
 • презентація інноваційної експрес-діагностики сфери ціннісних орієнтацій старших дошкільників;
 • ознайомлення з посібником «Компас у світі ціннісних орієнтацій дошкільника»;
 • екскурсія Інститутом психології «Стіни, що дихають історією…»;
 • презентація діяльності «Школи тренера з комунікації: побудова усного та письмового мовленнєвого висловлювання»;
 • майстер-клас «Засади комунікативної взаємодії».

За рахунок коштів Асоціації сплачено харчування (обід) членів Асоціації.

 

24-26 березня за участю місцевого осередку Асоціації у Сумській області (голова Шевич К. В.) проводено регіональний форум освітніх технологій  «ПЕРСПЕКТИВА — 2017».

За рахунок коштів Асоціації сплачено проживання, харчування (сніданок, обід, вечеря) та оргвнески членів Асоціації.

 

06 квітня — участь голови правління Ніни Омельяненко у засіданні «круглого столу» з обговорення законопроекту «Про освіту» з питань державного нагляду (контролю), організованого комітетом з питань науки і освіти ВРУ.

11 квітня — участь голови правління Ніни Омельяненко у засіданні «круглого столу» з обговорення прикінцевих положень законопроекту «Про освіту» з питань внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту», організованого комітетом з питань науки і освіти Верховної Ради України.

13 квітня — зустріч членів місцевого осередку м. Запоріжжя ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» (голова Сукач Н. П.).

20 квітня — заступник голови правління Асоціації Лариса Погорєлова взяла участь у засіданні робочої групи МОН України з розроблення  проекту  «Положення про психологічну службу».

Квітень — у Лисичанському педагогічному коледжі ЛНУ імені Тараса Шевченка  створено місцевий осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» (голова: Наталія Дмитрівна Аль-Хамадані).

Протягом квітня:

 • зібрано та узагальнено пропозиції членів Асоціації щодо розвитку психологічної служби;
 • проведено організаційну роботу з підготовки засідання Координаційної ради у травні.

13 травня —зустріч освітян-дошкільників місцевих осередків Асоціації — Сумської (голова Кристина Шевич) і Полтавської (голова Олександр Дроб’язко) областей. 

16 травня — голова правління Ніна Омельяненко презентувала діяльність Асоціації на зустрічі з представниками інших країн, організованої координатором Лего.

22 травня — голова правління Ніна Омельяненко та заступник голови Лариса  Погорєлова  взяли  участь в Київському педагогічному форумі «Розуміння, розвиток, творчість», організованого Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка за сприяння  Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м. Києва.

22 травня — голова правління Ніна Омельяненко взяла участь в засіданні круглого столу, організованого МОН України, з питань осучаснення змісту Базового компонента дошкільної освіти.

23 травня — голова правління Ніна Омельяненко взяла участь в засіданні круглого столу, організованого МОН України, з питань спеціальної та інклюзивної освіти.

25-26 травня — засідання Координаційної ради у місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області (голова місцевого осередку Євгенія Калинюк). В рамках засідання:

 • відвідали та ознайомилися з досвідом роботи Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради;
 • відвідали та ознайомилися з досвідом роботи Кам’янець-Подільської міської ради;
 • ознайомилися з інноваційною діяльністю дошкілля міста (відвідання ДНЗ, презентація досвіду роботи, майстер-класи тощо).

За рахунок коштів Асоціації сплачено харчування (обіди) та проживання членів Асоціації.

 

Травень — створено місцевий осередок Асоціації в Криворізькому районі Дніпропетровської області (голова Оксана Стретович).

Протягом травня:

 • обговорено проект Типового переліку іграшок, посібників ДНЗ, узагальнено пропозиції та надіслано Інституту модернізації змісту освіти;
 • складено проект додатка до листа МОН щодо організації роботи дошкільних навчальних закладів у новому навчальному році;
 • здійснено організаційні заходи щодо участі членів Асоціації у заходах у червні.

01 червняголова правління Ніна Омельяненко взяла участь у науково-практичному форумі  «Перші Ушинські читання: українська освіта і культура в історичному розвитку та в умовах викликів інформаційного суспільства», організованого Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (виступ на пленарному та секційному засіданнях; зустріч з членами Асоціації місцевого осередку Асоціації).

02-05 червня — участь членів Асоціації у другому регіональному фестивалі освітніх технологій «Перспектива-Миколаїв 2017», (голова місцевого осередку у м. Миколаєві Ірина Романюк). Учасники  Фестивалю  працювали за різними  тематичними напрямами:

 • Здоров’язбережувальні та часозбережувальні технології у системі освіти;
 • Оригінальні ідеї для школи. Імідж школи. Скінди: сучасні колективно-індивідуальні дійства — частина свободи педагогічної думки;
 • Ефективні технології розвитку особистості, психокорекція та оздоровлення дорослих і дітей;
 • Управління сучасною школою і ДНЗ. Програмування та планування роботи в нових умовах;
 • Сучасні психотерапевтичні методики як ефективний інструментарій в роботі психолога, педагога та керівника. Психологія спілкування і конфліктологія;
 • ІКТ-технології; тренди в освіті: інструменти сучасного педагога; планшети і смартфони у навчанні, хмарні технології в освіті; інтерактивна дошка: повноцінне використання; розробка електронних курсів; змішане навчання: методика та інструменти; ефективний навчальний проект; розвиток компетенцій ХХІ ст.; створення інформаційного освітнього середовища для успішного життя;
 • Продуктивне заняття в ДНЗ. Робота з обдарованими дітьми;
 • Мнемотехніка як фактор збереження здоров’я і підвищення ефективності навчання;
 • Ефективний урок іноземної мови. метод TPR;
 • Технологія «ХАДУ» — як ефективна оздоровча технологія;
 • Арт-педагогіка та казкотерапія. Арт-терапевтичні методи гармонізації психоемоційного клімату в педагогічному колективі;
 • Організація роботи з обдарованими дітьми з тьюторським супроводом.

За рахунок коштів Асоціації сплачено проживання членів Асоціації.

 

07 червня —Літня школа для дорослих, яка відбулася на базі закладів освіти Саксаганського району, у формі семінару-практикуму (організатори: голови місцевих осередків Асоціації м. Кривого Рогу).

13-15 червня — Всеукраїнський проблемний науково-практичний семінар «Світ дитинства» (за формою проведення – «Літня школа для дорослих 2017» — педагогічний квест): голова місцевого осередку Асоціації у м. Запоріжжя Ольга Байєр. Питання які розглядали слухачі:

 • Нормативно-правове забезпечення діяльності дошкільної ланки освіти;
 • Педагогічна свідомість в історичному контексті: парад ювілеїв від Коменського до Сухомлинського;
 • Психолого-педагогічні технології забезпечення особистісного розвитку дитини;
 • Розвиток пізнавальної діяльності та творчості дитини під час оволодіння математичними уявленнями;
 • Художньо-творчий розвиток дитини;
 • Система оздоровлення ХАДУ, ФЕЙС-ФІТНЕС тощо.

За рахунок коштів Асоціації сплачено харчування (обіди) та проживання членів Асоціації.

 

17 червня — голова правління Ніна Омельяненко  взяла участь у засіданні Громадської ради при ДІНЗ України. Під час засідання було обговорено:

 • проект Програми комплексного вивчення стану функціонування освітньої системи регіону;
 • проект плану роботи Громадської ради на ІІ півріччя;
 • пропозиції ДІНЗ щодо розроблення нормативів оцінювання діяльності посадових осіб ДІНЗ, які беруть участь у заходах державного нагляду (контролю) за діяльністю навчальних закладів.

21 червня — заступник голови правління Лариса Погорєлова взяла участь у засіданні Комітету Верховної ради з питань науки і освіти  щодо підготовки проекту Закону України «Про освіту» до другого читання.

21-24 червня —ІІ Всеукраїнський освітній форум «Простір GROW UP» (м. Бердянськ, голова місцевого осередку у м. Бердянську Алла Омеляненко), присвячений питанням теорії та практики інклюзивної освіти в дошкіллі.

В рамках форуму проведено:

 • пленарне засідання;
 • майстер-класи;
 • круглий стіл з обговорення питань спеціальної та інклюзивної освіти, психологічного супроводу сім’ї, профілактики емоційного вигорання педагогів в умовах інклюзивного навчання.

За рахунок коштів Асоціації сплачено проживання членів Асоціації.

 

Протягом червня:

 • обговорено проект Положення про психологічну службу, узагальнено пропозиції та надіслано Інституту модернізації змісту освіти;
 • узагальнено пропозиції та передано Комітету Верховної ради з питань науки і освіти до проекту Закону України «Про освіту» (друге читання);
 • проведено організаційну роботу щодо участі членів Асоціації у Міжнародному фестивалі освітніх технологій «ПЕРПЕКТИВА» (липень);
 • голова правління Ніна Омельяненко взяла участь у перевірці діяльності Французького ліцею (м. Київ), організованого ДІНЗ України.