2016 рік — Простір зростання

11.11.2016

18 січняучасть голови правління Ніни Омельяненко у судовому засіданні у справі повернення ДНЗ № 183.

20 січня — голова правління Асоціації взяла участь у громадському обговоренні проекту наказу МОЗ України «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» у МОЗ.

22 січня – направлено комітету з питань науки і освіти ВРУ пропозиції щодо законопроекту «Про освіту».

22 січня – направлено МОЗ України пропозиції щодо Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.

27 січня – участь голови правління Ніни Омельяненко у розширеному засіданні Комітету ВРУ з питань освіти і науки, присвяченому обговоренню доопрацьованого проекту ЗУ про освіту.

Протягом січня – підготовча робота з проведення засідання Координаційної ради; складання звіту про роботу за 2015 рік та проекту плану роботи на 2016 рік.

01 лютого – участь заступника голови правління Марини Лугової у судовому засіданні у справі повернення ДНЗ № 183.

12 лютого – направлено лист КМУ щодо введення до штатних розписів дошкільних навчальних закладів посади «асистент вихователя».

18 лютого  –участь заступника голови правління Марини Лугової у робочій нараді  стосовно справи повернення ДНЗ № 183.

24 лютого – направлено комітету з питань науки і освіти ВРУ пропозиції щодо внесення змін до статті 12 Закону України «Про дошкільну освіту».

26 лютого – засідання Координаційної ради, у якому взяли участь 27 голів місцевих осередків, правління Асоціації, гості та партнери Асоціації, представники МОН.

29 лютого – участь голови правління Ніни Омельяненко у засіданні Громадської ради при ДІНЗ.

01 березня  – участь заступника голови правління Марини Лугової у судовому засіданні у справі щодо повернення ДНЗ № 183.

02 березня – направлено лист обласним управлінням освіти і науки з пропозицією створити на сайтах (порталах) органів управління освітою сторінку Асоціації.

15 березня – участь голови правління Ніни Омельяненко у семінарі Організації економічного співробітництва та розвитку щодо доброчесності освітньої системи в Україні.

14 березня – направлено МОН України клопотання та документи щодо представлення до відзначення державною нагородою Калуської Л.В., доктору філософії кандидату педагогічних наук, доценту, члену Асоціації місцевого осередку в Івано-Франківській області.

21 березня – участь голови правління в Ніни Омельяненко в атестаційній комісії дошкільного навчального закладу № 667 Голосіївського району м. Києва.

28 березня – направлено лист МОН України щодо оплати праці за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників.

29 березня – участь заступника голови правління Марини Лугової у судовому засіданні у справі повернення ДНЗ № 183.

30 березня – голова місцевого осередку у м. Києві Тамара Ільченко та голова місцевого осередку у Київській області Ірина Туник взяли участь у нараді МОН «Якість підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців для дошкільної освіти – пріоритет діяльності вищих навчальних закладів і закладів післядипломної педагогічної освіти».

18 квітня – участь голови правління в Ніни Омельяненко в засіданні атестаційної комісії щодо результатів атестації дошкільного навчального закладу № 667 Голосіївського району м. Києва.

19 квітня – участь голови правління Ніни Омельяненко у засіданні Громадської ради при ДІНЗ.

Протягом квітня – підготовча робота щодо організації засідання Координаційної ради в м. Суми.

06 травня ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» та кафедра дошкільної освіти Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Бердянського державного педагогічного університету з метою сприяння професійному навчанню, обміну досвідом працівників сфери дошкільної освіти, забезпечення співпраці науковців і практиків із різних регіонів України ініціювали перед Міністерством освіти і науки України проведення щорічного заходу для працівників сфери дошкільної освіти Всеукраїнського освітнього форуму «Простір GROW UP». Ініціативу підтримано.

06 травня підготовлено та подано пакет документів ДІНЗ України щодо участі в роботі Громадської ради.

10 травня  участь голови правління Ніни Омельяненко в нараді, організованої  Міністерством освіти і науки України — зустріч  Міністра Лілії Гриневич з представниками інститутів громадянського суспільства, членами Громадської ради при МОН та експертами. Висловлені пропозиції від Асоціації, зокрема:

— запровадити стимулюючі виплати не лише для вчителів, а й для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів;

— внести зміни до додатка 9 наказу МОН № 557, зокрема, передбачити усі посади (керівник гуртка, асистент вихователя, соціальний педагог) та визначити тарифні розряди для посад. Також чітко передбачити тарифні розряди для кваліфікаційних категорій за різними посадами, зокрема за кваліфікаційною категорією «спеціаліст»;

— розглянути питання зняття норми, що завідувач одно-дво групового ДНЗ має відпрацьовувати три години з дітьми;

— затвердити Положення про соціально-педагогічний патронат.

12 травня – направлено звернення до Міністерства освіти і науки України встановлення доплат за використання дезінфікуючих засобів або ж за роботу у шкідливих умовах праці у разі виконання працівниками додаткової роботи (розширена зона обслуговування, суміщення професій).

12-13 травня – засідання Координаційної ради у м. Суми. У межах засідання відбулося:

 • презентація Сумського дошкільного навчального закладу № 18 «Зірниця» Сумської міської ради та сучасних інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку (Кристина Володимирівна Шевич, завідувач, голова місцевого осередку);
 • перегляд музичної розваги для дітей старшого дошкільного віку «Оберегова країна»;
 • виступ «Використання інноваційних технологій в роботі з старшими дошкільниками» (Олена Михайлівна Бабій, вихователь-методист Сумського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Снігуронька» Сумської міської ради);
 • майстер-клас «Рефлексивна культура педагога» (Інна Вікторівна Кондратець, методист інформаційно-методичного центру, голова місцевого осередку Асоціації у м. Новоград-Волинський, Житомирська область);
 • майстер-класи:
 • Кольорові палички Кюїзенера;
 • Скрапбукінг;
 • Мистецтво канзаші;
 • Пісочна анімація;
 • Йога;
 • концертна програма дітей та працівників ДНЗ № 18;
 • практичні рекомендації: «Адаптація дітей до умов дошкільного навчального закладу» (Тетяна Леонідівна Гурковська, психолог, головний редактор журналу «Практичний психолог. Дитячий садок», голова місцевого осередку Асоціації в м. Києві); Перспективне планування діяльності дошкільного навчального закладу (Ніна Володимирівна  Омельяненко, голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»);
 • Екскурсія містом;
 • Круглий стіл «У колі друзів»;
 • Ознайомлення з досвідом роботи дошкільних навчальних закладів міста:
 1. Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 10 «Малючок» м. Суми, Сумської області.
 2. Комунальна установа Сумський спеціальний реабілітаційний навчально-виховний комплекс: «Загальноосвітня школа 1 ступеня – дошкільний навчальний заклад № 34» Сумської міської ради.
 3. Комунальна установа Сумський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа 1 ступеня – ДНЗ № 9 «Веснянка» м. Суми, Сумської області.

      За рахунок коштів Асоціації оплачено проживання та харчування (обіди, вечеря) членів Асоціації.

24 травня — участь голови правління Ніни Омельяненко у зборах місцевого осередку м. Києва. Презентовано діяльність Асоціації, проведено лекцію з питань організації документообігу у дошкільному закладі.

31 травня – 02 червня — участь членів Асоціації (7 осіб: Вінницька, Дніпропетровська, Одеська, Полтавська, Харківська, Сумська області) у Міжнародній науково-практичній конференції  «Інноваційні технології у комплексній реабілітації дітей з особливими освітніми потребами: реалії та перспективи», навчально-реабілітаційний центр «Левеня», м. Львів.  В межах проведення конференції презентовано діяльність Асоціації. За рахунок коштів членів Асоціації оплачено проживання членів Асоціації.

02 червня — участь голови правління Ніни Омельяненко у зборах місцевого осередку у Львівській області. Презентовано діяльність Асоціації, проведено лекцію з питань організації документообігу у дошкільному закладі.

Протягом травня – підготовча робота щодо організації участі членів Асоціації  у Всеукраїнському проблемному науково-практичному семінарі «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти». Форма проведення заходу – «Літня школа для дорослих», м. Запоріжжя; Всеукраїнському освітньому форумі працівників дошкільної освіти «Простір GROW UP», м. Бердянськ.

07 червня — організовано семінар для членів місцевого осередку м. Києва з питань адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу (лектор: Тетяна Гурковська, головний редактор журналу «Практичний психолог. Дитячий садок», голова місцевого осередку Асоціації у м. Києві).

з 13 по 17 червня — участь членів Асоціації у Всеукраїнському проблемному науково-практичному семінарі «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти». Форма проведення заходу – «Літня школа для дорослих», м. Запоріжжя. За рахунок коштів Асоціації оплачено проживання та харчування (обід) членів Асоціації.

з 15 по 17 червня — участь членів Асоціації у Всеукраїнському освітньому форумі працівників дошкільної освіти «Простір GROW UP», м. Бердянськ.

 03 липня-09 липня — участь членів Асоціації Міжнародному  форумі (фестивалі) освітніх технологій   «ПЕРСПЕКТИВА – 2016» (за рахунок коштів Асоціації оплачено проживання та харчування (обід) членів Асоціації).

 12 серпня — направлено лист до Міністерства освіти і науки України щодо підпорядкування та підзвітності завідувача дошкільного закладу сільської місцевості.

29 серпня — участь голови правління Ніни Омельяненко у педагогічній конференції  у м. Бровари. Виступ на пленарному та секційному засіданні.

Протягом серпня — упорядкування списків членів Асоціації та оформлення членських квитків.

15 вересня — участь голови правління Ніни Омельяненко в робочій групі при ДІНЗ України щодо розроблення уніфікованого акта перевірки діяльності дошкільного навчального закладу.

15 вересня — участь голови правління Ніни Омельяненко у засіданні комісії з експериментальної діяльності при Інституті інноваційних технологій.

20 вересня — створено місцевий осередок ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у м. Костянтинівка Донецької області (голова місцевого осередку — Місюра Лариса Анатоліївна, завідувач дошкільного навчального закладу № 17).

22 вересня — участь голови правління Ніни Омельяненко в засіданні громадської ради при ДІНЗ України.

23 вересня — участь членів Асоціації у святкуванні Дня дошкілля.

27 вересня — участь голови правління Ніни Омельяненко в засіданні громадської ради при ДІНЗ України.

 28 вересня — участь голови місцевого осередку Асоціації у м. Києві Тетяни Гурковської у семінарі «Труднощі в спілкуванні дошкільників: проблеми та шляхи їх усунення» на базі комунального закладу «Житомирський обласний інституту післядипломної педагогічної освіти» та Центру розвитку дитини № 53 «АБВГДЕЙКА», м. Житомир.

Протягом вересня — підготовча робота щодо організації засідання Координаційної ради у Чернівцях.

04 жовтня — направлено лист Міністру освіти і науки України щодо підвищення розмірів тарифних розрядів працівникам дошкільних закладів (від 04.10.2016 № 115).

06 жовтня — участь голови правління Ніни Омельяненко в засіданні Київського апеляційного господарського суду щодо повернення ДНЗ № 183 м. Києва.

06 жовтня — місцевим осередком Асоціації у м. Києві (Овчиннікова А. О.) організовано на базі ДНЗ № 378 семінар, у ході якого презентовано:

— авторську технологію «Освітня мнемотехніка» (Г. Чепурний, психолог, президент Асоціації розвитку творчої особистості «ВАРТО», керівник міжнародного центру освітніх технологій «Школа ейдотехніки», голова оргкомітету Міжнародного Форуму освітніх технологій «ПЕРСПЕКТИВА»;

— «Teaching English Very Young Learners» (Є. Татарова, сертифікований викладач англійської мови Cambridge Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages);

— програмове та навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності у дошкільних навчальних закладах (Т. Ухіна, заступник директора видавництва «Мандрівець», член Координаційної ради ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

11 жовтня — участь голови правління Ніни Омельяненко в засіданні, організованому відділом дошкільної освіти МОН України, щодо планування роботи у 2017 році.

13 жовтня — участь голови правління Ніни Омельяненко в засіданні, організованому відділом дошкільної освіти МОН України за ініціативи ГО «КМО «Батьки SOS», щодо проблемних питань у діяльності дошкільних навчальних закладів.

20-21 жовтня — засідання Координаційної ради у м. Чернівці. У межах засідання відбулося:

 • презентація роботи ДНЗ № 41 «Пізнайко», ДНЗ № 25 «Малюк», ДНЗ № 9 комбінованого типу, СДНЗ № 17 «Паросток» для дітей з вадами зору, ДНЗ № 33ЦРД «Оселя талановитих», ДНЗ № 19 ЦРД «Барвінок», ДНЗ №20 комбінованого типу, ДНЗ № 53 «Віночок»;
 • методичний аукціон «Впровадження здоров’язбережувальних технологій на основі звичаїв та традицій Буковинського краю»;
 • інтерактивні лекції «Традиційна гра дітей у сучасних умовах», «Стратегічне планування діяльності дошкільного навчального закладу», «Культура управлінської діяльності»;
 • презентовано новинки методичного забезпечення дошкільних закладів;
 • екускурсія «Перлини Буковинського краю»;
 • методичний — дайджест «Варіативна складова в дії»;
 • інформ-шоу «Буковина, Чернівці — тут живемо я і ти!»
 • авторська школа майстерності «Використання бізібордів в роботі з дітьми –логопатами»;
 • творча галерея «Чудеса власними руками»;
 • методична мозаїка «Навчально-методичне забезпечення діяльності педагогів»;
 • майстер-клас «Мультиплікація — як засіб формування життєвих компетенцій дітей дошкільного віку»;
 • педагогічні розсипи «ДНЗ – майбутнього. Погляд освітян Буковинського краю».

26 жовтня — участь голови правління Ніни Омельяненко у нараді, організованій МОН України, для спеціалістів обласних управлінь освіти, методистів ІППО. Презентовано результати опитування членів Асоціації з питань якості дошкільної освіти.

Протягом жовтня — робота над новою редакцією Статуту ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», оновленням сайту Асоціації.

01-02 листопада — участь голови правління Ніни Омельяненко в освітньому форумі з питань охорони праці (м. Хмельницький), організованого колективним членом Асоціації – цифровим видавництвом МСFR.

08 листопада — участь голови правління Ніни Омельяненко в освітньому форумі з питань охорони праці (м. Харків), організованого колективним членом Асоціації – цифровим видавництвом МСFR.

08 листопада — проведено збори місцевого осередку Асоціації у м. Харкові (голова місцевого осередку Віра Лященко).

10 листопада — запущено новий сайт Асоціації.

11 листопада — направлено лист департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України щодо тривалості основної щорічної відпустки музичним керівникам, які працюють у дошкільних навчальних закладах комбінованого типу.

18 листопада — проведено збори місцевого осередку Асоціації у м. Києві.

18 листопада — направлено лист Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м. Києва щодо проведення засідання Координаційної ради ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у м. Києві.

23 листопада — направлено лист Міністру освіти і науки України «Щодо відзначення Всеукраїнського дня дошкілля» (№ 129).

24 листопада — участь голови правління Ніни Омельяненко у робочій нараді з питань якості навчальної літератури, організованої МОН України та Інститутом модернізації змісту освіти. Учасники засідання підтримали пропозицію Ніни Омельяненко щодо ознайомлення педагогів і батьківської громади з новинками друкованої продукції, рекомендованої для використання у дошкільних навчальних закладах, через сайти МОН України та Інституту модернізації змісту освіти.

 28 листопада — направлено лист Секретаріату Президента України  «Щодо відзначення Всеукраїнського дня дошкілля» (№ 130).

Протягом листопада — збір інформації та формування списку щодо дошкільних закладів – претендентів на отримання ЛЕГО констркторів.

02 грудня — проведено розширені збори місцевого осередку Асоціації у Тернопільській області. У межах зборів голова ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко провела експрес-огляд діяльності ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» та інтерактивну лекцію «Перспективне планування діяльності дошкільного навчального закладу». Також з учасниками заходу проведено інтерактивну лекцію «Блочно-тематичне планування за принципом методичного конструктора як метод інтегрування освітнього процесу», лекцію з елементами тенінгу «Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід» (Наталія Савінова) та презентовано онлайн-ресурси як надійні інструменти у професійній діяльності керівника навчального закладу (Лариса Ільченко).

22 грудня — участь голови правління Ніни Омельяненко в засіданні громадської ради при ДІНЗ України.

Протягом грудня — зареєстровано Статут ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у новій редакції, підтверджено статус неприбутковості.